Jest to strona archiwalna "Komitet Wyborczy Wyborców MIESZKAŃCY", aby wrócić na nową stronę kliknij tutaj

Damian Rydzewski - okręg nr 4


Okręg nr 4
to obszar ograniczony: ulicą Wyszyńskiego do linii kolejowej Warszawa Rembertów – Zielonka do ul. Wyszyńskiego nr 9 (numery nieparzyste), ul. Wojska Polskiego (numery parzyste) do bocznicy kolejowej, bocznicą kolejową do linii kolejowej Warszawa Rembertów – Zielonka.

W granicach okręgu znajdują się:
a) części ulic: Wojska Polskiego od 2 do 16B, Paderewskiego od 1 i 2 do bocznicy kolejowej (parzyste i nieparzyste) w tym: Paderewskiego 1 – blok mieszkaniowy, Wilsona od 1 i 2 do bocznicy kolejowej (parzyste i nieparzyste), Waryńskiego od 1 i 2 do bocznicy kolejowej (parzyste i nieparzyste), Armii Ludowej od 1 i 2 do bocznicy kolejowej (parzyste i nieparzyste, Wyszyńskiego od nr 1 do nr 9 (tylko nieparzyste numery) tj. Wyszyńskiego 9, 9A, 11, 13, 15,
a w tym: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Automatyk” i bloki „Kolejowe”;

b) całe ulice: Małcużyńskiego, Leśna, Okrzei, Focha, Buczka, Czwartaków. 
„Porozumienie i dobra komunikacja z radnym."


Od urodzenia jestem związany z Zielonką Bankową. Tutaj się wychowywałem, tu chodziłem do Szkoły Podstawowej nr 3. Aktualnie studiuję zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej na studiach magisterskich. Zawodowo pracuję w firmie zajmującej się informacją gospodarczą w dziale inwestycji i dotacji. Samorząd terytorialny, jego funkcjonowanie, sprawy lokalne to obszary, które interesują mnie od zawsze.

Kandyduję, ponieważ zależy mi na poprawie komunikacji na linii radny - mieszkaniec. Wielu naszych mieszkańców nie wie kto jest ich reprezentantem w radzie miasta. Moim celem jest wprowadzenie odpowiednich kanałów komunikacji z mieszkańcami w celu ich aktywizacji oraz zachęcenia do działania na rzecz rozwoju naszego miasta i najbliższego sąsiedztwa. Będę również wnioskował o wprowadzenie w Zielonce Lokalnej Inicjatywy Uchwałodawczej, w celu zwiększenia udziału mieszkańców w procesie decyzyjnym dotyczącym naszego miasta czy najbliższego sąsiedztwa. Lokalna Inicjatywa Uchwałodawcza to możliwość wprowadzania społecznego projektu uchwały pod obrady radych.

Moim zdaniem włączanie jak największej liczby mieszkańców w procesy decyzyjne dotykające nas samych, to milowy krok w kierunku budowy społeczeństwa obywatelskiego. Wszyscy powinniśmy brać odpowiedzialność za to, co dzieje się wokół nas. Dlatego też będę kładł nacisk na rozszerzenie możliwości uczestnictwa mieszkańców w takich procesach. Kolejnym moim postulatem jest tworzenie budżetu i uzasadnień do uchwał w taki sposób, aby były zrozumiałe dla każdego mieszkańca. 


W Radzie Miasta Zielonka zajmę się obszarami:
- spraw osób niepełnosprawnych,
- współpracą z organizacjami pozarządowymi, twórcami i artystami lokalnymi,
- promocją Miasta Zielonka,
- komunikacją z mieszkańcami.


Galeria zdjęć:
KANDYDACI
 1. Kandydat na Burmistrza
  Kamil Michał Iwandowski
 2. Okręg nr 1
  Krzysztof Tomkiel
 3. Okręg nr 2
  Renata Ochocińska
 4. Okręg nr 3
  Sławomir Kacperski
 5. Okręg nr 4
  Damian Rydzewski
 6. Okręg nr 5
  Katarzyna Wawrzonkiewicz
 7. Okręg nr 6
  Renata Szczęsna
 8. Okręg nr 7
  Przemysław Zach
 9. Okręg nr 8
  Jacek Grabowski
 10. Okręg nr 9
  Joanna Nicole-Urbanowicz
 11. Okręg nr 10
  Jarosław Bagniuk
 12. Okręg nr 11
  Sławomir Moczarski
 13. Okręg nr 12
  Jerzy Barbarski
 14. Okręg nr 13
  Dorota Łachowska
 15. Okręg nr 14
  Gabriela Wiśniewska
 16. Okręg nr 15
  Agnieszka Mońka