Jest to strona archiwalna "Komitet Wyborczy Wyborców MIESZKAŃCY", aby wrócić na nową stronę kliknij tutaj

Katarzyna Wawrzonkiewicz - okręg nr 5


Okręg nr 5
to obszar ograniczony: ul. Mickiewicza od ul. Leśnej do ul. Kolejowej 
od nr 52 (numery parzyste) do ul. Wyszyńskiego, ul. Wyszyńskiego
do ul. Leśnej, od ul. Leśnej do ul. Mickiewicza.


W granicach okręgu znajdują się:
a) części ulic: Wyszyńskiego od 32 do 88 (tylko numery parzyste), Kolejowa od 52 do 74 (tylko numery parzyste), Kołłątaja od 22 i 25 do 66 i 87, Kilińskiego od 34 i 37 do 94 i 95, Skorupki od 29 i 34 do 41 i 48, Staszica od 34 do ul. Wyszyńskiego, Chopina od 10A i 28 do 46A i 43;
b) całe ulice: Szkolna, Kochanowskiego, Żwirki i Wigury. 

„Mądrze sięgajmy po środki unijne.”


Z Zielonką jestem związana od urodzenia, tu się wychowałam, tu mieszkam od 26 lat. Jestem absolwentką Administracji na Politechnice Warszawskiej, pracuję w firmie zajmującej się doradztwem podatkowym, rozpoczęłam również studia z zakresu prawa finansowego i skarbowości. To właśnie na studiach zainteresowałam się samorządem terytorialnym, przez kolejne lata poszerzałam swoją wiedzę na temat tego jak funkcjonuje samorząd, jakie są jego zadania i kompetencje, a także w jaki sposób można usprawnić jego działanie. Skutkiem moich zainteresowań jest praca dyplomowa dotycząca pozyskiwania funduszy europejskich przez Zielonkę. 

Chcę żeby nasze miasto było miejscem bezpiecznym, dobrze skomunikowanym, przyjaznym dla mieszkańców. Chcę również, żeby Zielonka była stawiana jako wzór do naśladowania, mamy bardzo duży i niewykorzystany potencjał.

W radzie miasta chcę się zająć przede wszystkim obszarem pozyskiwania środków zewnętrznych – krajowych i unijnych. Mądrze pozyskiwane środki są narzędziem wspomagającym rozwój lokalny. Trzeba jednak tak je pozyskiwać, żeby realizowane projekty nie generowały kosztów w przyszłości. Pozyskiwanie środków powinno także wynikać z dokumentacji strategicznej miasta i prowadzonej przez władzę polityki rozwoju lokalnego. Radni zaś powinni mieć komplementarną wiedzę na temat pozyskiwania środków, realizacji projektów i problemów jakie mogą powstawać w procesie od przygotowania wniosku przez jego realizację do jego rozliczenia. Swoją wiedzę i kompetencje w tym zakresie wykorzystam na rzecz zwiększenia poziomu pozyskiwania środków z przeznaczeniem na rozwój naszego miasta w szczególności w zakresie inwestycji, kultury i edukacji.

W swoim okręgu za punkt priorytetowy uważam poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych poprzez doświetlenie i lepsze ich oznakowanie oraz poprawę oświetlenia miejskiego.


W Radzie Miasta Zielonka zajmę się obszarami:
- funduszy zewnętrznych,
- podatków i opłat lokalnych,
- zagospodarowania przestrzennego,
- zagospodarowania i architektury zieleni miejskiej.Galeria zdjęć:
KANDYDACI
 1. Kandydat na Burmistrza
  Kamil Michał Iwandowski
 2. Okręg nr 1
  Krzysztof Tomkiel
 3. Okręg nr 2
  Renata Ochocińska
 4. Okręg nr 3
  Sławomir Kacperski
 5. Okręg nr 4
  Damian Rydzewski
 6. Okręg nr 5
  Katarzyna Wawrzonkiewicz
 7. Okręg nr 6
  Renata Szczęsna
 8. Okręg nr 7
  Przemysław Zach
 9. Okręg nr 8
  Jacek Grabowski
 10. Okręg nr 9
  Joanna Nicole-Urbanowicz
 11. Okręg nr 10
  Jarosław Bagniuk
 12. Okręg nr 11
  Sławomir Moczarski
 13. Okręg nr 12
  Jerzy Barbarski
 14. Okręg nr 13
  Dorota Łachowska
 15. Okręg nr 14
  Gabriela Wiśniewska
 16. Okręg nr 15
  Agnieszka Mońka