Śmieci, które umniejszają uroki wiosny...

2018-4-08

Wreszcie wiosna i to nie tylko ta kalendarzowa, ale od kilku dni już ta termiczna. Ciepłe dni sprawiają, że z zainteresowaniem rozglądamy się wokół siebie, obserwując zmiany, jakie przynosi wiosna – słyszymy śpiew ptaków, rozglądamy się za pierwszymi kwiatami i zielenią na trawnikach i drzewach. Rozglądając się, nasze oczy trafiają dosyć często na obraz jak na załączonym zdjęciu

Obraz jest przytłaczający, zwłaszcza na początku wiosny. Z drugiej jednak strony widać chęć segregacji śmieci – podobno ilość segregowanych śmieci wzrasta, co jest dobrym trendem w naszej społeczności. Postarajmy się jednak poświęcić trochę więcej pracy, aby upchnąć śmieci do odpowiednich pojemników. Te, których naprawdę się „nie da” – może lepiej wrzucić do tradycyjnego kosza na odpady niesegregowane.

Jest to jednocześnie apel do władz miasta – warto pomyśleć o zasobnikach na segregowane śmieci z większymi otworami, tak aby można bez problemu wrzucić do niego np. duży plastikowy pojemnik po płynie do prania wykonany z grubego plastiku, który trudno jest zgnieść seniorom. „Nie da się załatwić pojemników z większymi otworami” – na pewno się da, myślę, że odrobina dobrych chęci, trochę więcej pracy oraz zaangażowania może rozwiązać ten problem. Proszę pamiętać, że mamy mieszkańców, którzy chcą segregować śmieci, nie zostawiając po sobie obrazu śmietniska – wystarczy im tylko to umożliwić. 

Dbajmy o wizerunek WIOSNY w naszym otoczeniu.

Krzysztof TOMKIEL
grupa MIESZKAŃCY

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK