Poszatkowana ulica Okrzei...

2018-4-18

Zainteresował mnie problem mieszkańców ulicy Okrzei od ulicy Legionów do lasu. Fragment tej ulicy (jej nawierzchnia) niczym nie przypomina pozostałej części ulicy Okrzei. Kurz unoszący się za przejeżdżającymi samochodami nie pozwala mieszkańcom normalnie żyć, odpoczywać na własnej działce, brud na domach, po otwarciu okien wszędobylski kurz, a jesienią ulica tonie w błocie...

Cała ta sytuacja powoduje niezadowolenie i narastającą frustrację mieszkańców. Chcąc wyjaśnić sprawę, zgłosiłam się do radnej z klubu radnych MIESZKAŃCY Renaty Ochocińskiej. Okazało się, że radna już wcześniej zareagowała na wpis na profilu fb Mieszkańcy, gdzie ktoś z mieszkańców zgłosił problem. Radna Renata Ochocińska pismem w dniu 27 lutego 2018 zwróciła się do burmistrza, aby tę ulicę utwardzić destruktem.Ta część ulicy jest na 35 miejscu w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym i minie wiele lat, zanim będzie miała szansę na budowę ulicy docelowej. 

Destrukt, czyli nawierzchnia tymczasowa jest ogromną szansą na znaczną poprawę komfortu życia mieszkańców i pozbycia się naprzemiennie kurzu bądź błota w zależności od warunków pogodowych. Z odpowiedź burmistrza na pismo radnej Renaty Ochocińskiej wynika, że w maju ogłoszony będzie przetarg na wykonawstwo. Należy przypuszczać, iż jego rozstrzygnięcie nastąpi na początku lata, a rozpoczęcie prac może nastąpić jesienią.

Razem z radną Renatą Ochocińską uważamy, że jest to zbyt późno. Robienie destruktu na jesieni pozbawione jest sensu. Destrukt powinien być kładziony latem. Wynika to stąd, iż dobre związanie tej nawierzchni wymaga odpowiedniej temperatury. Temperatury powyżej 20 stopni przez kilka kolejnych dni. Dlatego poprosiłam radną Ochocińską o zwrócenie się z prośbą do burmistrza, aby ten termin przyspieszyć. Miejmy nadzieję, że determinacja i zaangażowanie radnej odniosą pożądany skutek.

Ewa KOSIŃSKA
grupa MIESZKAŃCY

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK