Remont ul. Wojska Polskiego - już trwa.

2018-5-29

To bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla pieszych, którzy idąc chodnikiem, niejednokrotnie zostali ochlapani strugami brudnej wody od stóp do głów. Nierówności w zniszczonym asfalcie podczas deszczu wypełniały się, a koła przejeżdżających samochodów uruchamiały wątpliwej jakości prysznic.
Od poniedziałku 28 maja 2018 roku na ulicy Wojska Polskiego rozpoczęły się prace modernizacyjne, co wiąże się z zamknięciem ulicy dla ruchu. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył właścicieli posesji zlokalizowanych na tym odcinku.

Modernizacja zostanie dokonana od ulicy Prymasa Wyszyńskiego do dawnej bocznicy kolejowej. Odcinek ulicy od bocznicy do ulicy 1 Maja czeka na prace modernizacyjne kanalizacji deszczowej i będzie wykonany w innym terminie. Inwestycja ta finansowana jest z funduszy miasta.

Równolegle z tymi pracami wzdłuż ulicy Wojska Polskiego zostanie zbudowana ścieżka rowerowa - na odcinku dłuższym niż modernizacja, czyli od ulicy Wyszyńskiego aż do ulicy 1 Maja, to znaczy aż do ścieżki na nowym odcinku ulicy Wojska Polskiego. Oprócz ścieżki zostanie wykonany parking rowerowy. Prace te są finansowane z projektu unijnego.

Remont ulicy Wojska Polskiego budził nasze obawy ze względu na planowaną przez prywatnych przedsiębiorców budowę nowego osiedla. Będzie ono usytuowane na tyłach dawnego koszarowca - terenie należącym do miasta. Byłoby fatalnie, gdyby powstające osiedle, a co za tym idzie wzmożony ruch samochodów ciężarowych, doprowadził do zniszczenia nowej nawierzchni. Jak zapewnia wiceburmistrz, ulica będzie wykonana standardzie w żaden sposób niezagrażającym jej zniszczeniu. Pozostaje nam podzielać tę nadzieję i czekać na nowy rozdział w komunikacji w Zielonce Bankowej.

Uwaga na zmiany w kursowaniu linii L43! Tymczasowa trasa będzie prowadziła ulicą Paderewskiego - rozkład jazdy nie ulegnie zmianie, zmieni się jedynie lokalizacja przystanków - ze zmianami prosimy zapoznać się na stronie miasta klikając tutaj


Ewa KOSIŃSKA
grupa MIESZKAŃCY

Renata OCHOCIŃSKA radna okręgu nr 2
klub radnych MIESZKAŃCY 

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK