Remont ulicy Wojska Polskiego jednak trwa!

2018-6-29

Od dnia 28.05 bieżącego roku trwa gruntowny remont ul. Wojska Polskiego. W pewnym momencie roboty ustały. Przez bez mała trzy tygodnie plac budowy opustoszał, co wzbudziło zrozumiały niepokój mieszkańców. Okazało się, że to tylko chwilowy zastój.

Obecnie prace idą pełną parą. Mieszkańców remontowanej ulicy może dziwić fakt zrywania kostki chodnikowej. Wyjaśniamy, że jest to konieczne. Chodnik musi być ujednolicony, między innymi co do wysokości. Geometrycznie nie zgadzał się od kilku do kilkunastu centymetrów. Powinien posiadać prawidłowe zjazdy i krawężniki. Zerwana kostka zostanie przewieziona do PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych), tam oczyszczona i przeznaczona do sprzedaży. 

Na całą modernizację drogi gminnej ul. Wojska Polskiego wraz ze wszystkimi innymi niezbędnymi robotami oraz ścieżki rowerowej w ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. 1 Maja została podpisana umowa z firmą DELTA S.A. na kwotę 1 799 000,00. Po wykonaniu ścieżki rowerowej na tym odcinku otrzymamy dofinansowanie z funduszy unijnych w kwocie 366 591,00.

Informację uzyskaliśmy z Wydziału Infrastruktury i Zamówień Publicznych. według tychże informacji wynika, iż termin zakończenia robot 30.08. br. wydaje się niezagrożony. Nam wypada trzymać kciuki i z wiarą czekać na koniec sierpnia.


Ewa KOSIŃSKA
grupa MIESZKAŃCY

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK