Nie zostawiajmy w lesie swoich śmieci...

2018-7-04

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Pogoda, na razie nas nie rozpieszcza, ale pamiętając majowe i czerwcowe upały oraz suszę, która zapanowała w naszych ogródkach, chwila wytchnienia jest pożądana. Lato. A razem z latem mamy ochotę wyjść do lasu na dłuższy spacer, posiedzieć gdzieś na polanie, posłuchać śpiewu ptaków. Takim miejscem jest las za Zespołem Szkół na Inżynierskiej – enklawa ciszy i spokoju dla wszystkich.


Niestety są wśród nas ludzie, którzy uważają las za swój prywatny śmietnik. W kwietniu zorganizowana została akcja zbierania śmieci, kiedy to w Nadleśnictwo Drewnica wraz z mieszkańcami posprzątało las. Osobiście brałam w tym udział, zebraliśmy kilkadziesiąt worków wszelkiego rodzaju śmieci: butelek, plastików i innych domowych odpadów.

Ku mojej rozpaczy, kiedy codziennie rano i wieczorem przemierzam las, ZBIERAM całą torbę śmieci po tych, którzy najwidoczniej miło spędzili czas w lesie, biesiadując „pod chmurką”, a resztki po pikniku zostawili tam, gdzie przed chwilą, dobrze się bawili. Las to nasze wspólne dobro więc spróbujmy zadbać o niego jak o coś bardzo cennego.


Sama codziennie rano wychodzę z lasu z workiem śmieci, nie potrafię przejść obojętnie obok walających się odpadków. Byłoby miło, gdyby wszyscy ci, którzy dźwigają do lasu te pełne butelki czy puszki z piwem po ich wypiciu, zabrali je ze sobą i wrzucili do najbliższego kosza na śmieci. Puste opakowania ważą o wiele mniej niż pełne. Wszystko zależy od nas samych. Las za naszymi domami to nasza wizytówka i nasze wspólne dobro.
Zadbajmy o niego. Nie zostawiajmy tam swoich śmieci.

Gabriela WIŚNIEWSKA radna okręgu nr 14
grupa MIESZKAŃCY

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK