Przeczytałeś książkę i nie wiesz co z nią zrobić?

2018-7-13

Przeczytałeś książkę i nie wiesz co z nią zrobić? Zostaw ją w miejskiej Bibliotece, z korzyścią dla innych mieszkańców Zielonki. Dostęp do literatury na rynku księgarskim jest przeogromny – niestety książki są drogie i nie każdy może pozwolić sobie na ich regularne kupowanie. Są na pewno wśród mieszkańców tacy, którzy są książkowymi „molami” i odmówią sobie wielu innych rzeczy, ale nie kupna książki ulubionego autora czy tytułu.

Po przeczytaniu nieraz i przez kilka osób książka taka stawiana jest na półce z myślą: jeszcze do niej wrócę i… często o niej zapominamy. Bezpłatny dostęp do zasobnego i ciekawego miejskiego zasobu bibliotecznego to jedno z działań społecznie odpowiedzialnych (CSR). Jak mówią dobre praktyki CSR, to nie tylko działania prowadzone np. przez miasto na rzecz mieszkańców, ale także działania mieszkańców dla innych mieszkańców.

Każdy z nas może zrobić coś dla innych mieszkańców naszego Miasta, przekazując przeczytaną książkę do miejskiej Biblioteki. Dotyczy to szczególnie książek z zakresu beletrystyki (literatura piękna, sensacja i kryminały), historii, monografii, biografii, literatury podróżniczej, faktu, naukowej oraz oczywiście literatury dziecięcej.

Ważne, aby były to książki w dobrym stanie (bez np. zakreśleń i zapisków). Książki można zostawić w siedzibie głównej Biblioteki Miejskiej przy ul. Długiej 18, jak również w jej filiach (w godzinach ich otwarcia).

Nieśmiało przyznaję, że ja, jak również członkowie grupy MIESZKAŃCY robią to regularnie, zachęcamy do tego również i Was.

Piotr PIETRUSZKA
grupa MIESZKAŃCY

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK