Osiedle Wolności od początku lipca ma nowego Prezesa Spółdzielni

2018-7-17

Największe osiedle mieszkaniowe w Zielonce – Osiedle Wolności, od początku lipca ma nowego Prezesa Spółdzielni, został nim Pan Dariusz Jan Apelski. Udało nam się z nim spotkać i chwilę porozmawiać o planach i sytuacji bieżącej naszego osiedla. Pan Prezes, mimo iż obecnie nie jest mieszkańcem naszego miasta, jednak jest członkiem naszej Spółdzielni i przez 18 lat mieszkał na osiedlu Wolności, dlatego nie jest to dla niego miejsce nowe i nieznane.

To zresztą, co przyznaje Pan Apelski, było jednym z powodów kandydowania na stanowisko prezesa spółdzielni mieszkaniowej, innym – doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Obecny prezes jest absolwentem Wydziału Zarządzania na UW i ukończył Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania a w swojej pracy zawodowej zarządzał firmami i ludźmi w wielu branżach. Spółdzielnia mieszkaniowa jest nowym wyzwaniem, ale doświadczenia i umiejętności z innych prac na pewno będą przydatne.

Jak mówi pan Prezes „osiedle to małe, samodzielne miasteczko” – z własnym ujęciem wody, z własną stacją jej uzdatniania, własną kotłownią, oczyszczalnią ścieków jak też z własnymi agregatami prądotwórczymi, co pozwala na samodzielne funkcjonowanie. Jednakże, co podkreśla, te wszystkie udogodnienia, kosztują. Analizą kosztów, tak by nie były zbyt wielkim obciążeniem dla mieszkańców osiedla, chce między innymi, w swojej kadencji, zająć się Pan Dariusz Jan Apelski.

Jak jednak zauważył nowy prezes, mimo iż jest na stanowisku dopiero od tygodnia i na razie zapoznaje się z pracą, to widzi ,że dużym problemem na osiedlu są nierzetelni mieszkańcy, którzy nie regulują swoich należności w terminie, a tym samym żyją na koszt innych. Pan prezes , mimo iż daleki jest od załatwiania sprawna drodze sądowej i woli dogadywać się z zadłużonymi lokatorami w inny sposób, nie wyklucza i tej formy odzyskania długów dla spółdzielni, jeśli bowiem nie będzie wpływów, nie będzie też i rozwoju.

Nowy prezes spółdzielni pragnie inwestowania w osiedle, które ma już ponad 50 lat i stale potrzebuje jakichś napraw, zresztą już od pierwszych dni stale o takie zmiany jest proszony przez mieszkańców osiedla, którzy przychodzą ze swoimi problemami i pomysłami, co należy poprawić.

Nasz rozmówca obiecał wkrótce zorganizować spotkanie z mieszkańcami Osiedla Wolności w nowej siedzibie (budynku po kotłowni), wkrótce po zakończeniu prac remontowych.

Pan Prezes chciałby dać się poznać jako dobry gospodarz i rzetelny pracodawca i pozostawić po sobie dobre wspomnienie wśród mieszkańców. Mamy nadzieję, że tak będzie.

Życzymy dużo sukcesów w pracy i dobrych kontaktów z mieszkańcami osiedla.

Joanna NICOLE-URBANOWICZ
Piotr PIETRUSZKA
mieszkańcy osiedla Wolności
grupa MIESZKAŃCY

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK