Deklaracja wyborcza – czy kampania może być kulturalna?

2018-9-01

Jesteśmy aktualnie w okresie dość gorącym, trwa kampania wyborcza. W Zielonce jeszcze w powijakach jednak pojawiają się już jej pewne, niestety negatywne symptomy. Czy kampania wyborcza musi kojarzyć się wszystkim z festiwalem obietnic bez pokrycia lub negatywnym czasem wrogiej komunikacji i wzajemnej walki? Naszym zdaniem nie. Tak wcale być nie musi, a na pewno tak być nie powinno, stąd też nasza propozycja.

Wczoraj 30 sierpnia 2018 r. wysłaliśmy do Pełnomocników wyborczych wszystkich komitetów zarejestrowanych w Zielonce propozycję podpisania Deklaracji Wyborczej. Czym jest deklaracja wyborcza przez nas zaproponowana? To publiczne zobowiązanie wszystkich kandydatów do organów władzy w Zielonce, do podjęcia wspólnych działań zmierzających do przeprowadzenia kampanii wyborczych naszych komitetów w oparciu o zasady kultury, wzajemnego szacunku dla poglądów i zdania odrębnego oraz merytoryczną i rzeczową dyskusję.

Chcemy zatem dać wyraźny przykład innym miejscowościom, społecznościom lokalnym i przedstawicielom „dużej polityki”. Pragniemy pokazać, że mimo różnic programowych, mimo różnic poglądów i zdań, będąc tak naprawdę sąsiadami z jednego miasta, możemy się pięknie i kulturalnie różnić. Możemy prowadzić kulturalną dyskusję, aktywną kampanię wyborczą i nie sprowadzać działań kampanijnych do poziomu, którego na co dzień wszyscy mamy dość. Razem możemy to zrobić.

Poniżej publikujemy treść pisma wysłanego do wszystkich pełnomocników oraz projekt deklaracji wyborczej. Zaznaczamy, iż jest to projekt, który chcemy dopracować i uzgodnić ostateczną treść wspólnie z innymi pełnomocnikami wyborczymi.

Czy taka kampania jest możliwa? Naszym zdaniem tak. O tym, które komitety podpisały deklarację, poinformujemy w najbliższym czasie.

Piotr PIETRUSZKA
pełnomocnik wyborczy
kww MIESZKAŃCY 

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK