Skatepark lub tor cross-rowerowy w Zielonce...?

2018-9-13

Skatepark to specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, hulajnodze BMX czy wyczynowa jazda na rolkach). W Zielonce mamy taki jeden „skatepark” prowizoryczny – zorganizowany przez pasjonatów jazdy wyczynowej. Gdzie się mieści? Jest to w sumie zdewastowane zbocze górki w lesie za technikum (fotografie poniżej).

Młodzież pełna energii i pomysłów sama wzięła sprawy w swoje ręce – a po zaangażowanym wykonaniu hopek widać, że taki obiekt jest bardzo potrzebny. Należy zatem podjąć działania i to w trybie konsultacyjnym, aby takie miejsce stworzyć na naszym terenie. Tylko nie jakieś małe, a takie, które odpowie na zapotrzebowanie młodzieży.

Tworzymy place zabaw dla dzieci i to jest bardzo dobry kierunek, musimy jednak pamiętać również o młodzieży. Zaobserwowana sytuacja w lesie dała mi impuls, że chyba najwyższa pora, żeby w Zielonce powstał skatepark lub tor cross-rowerowy z prawdziwego zdarzenia. 

Potrzebne jest tylko wskazanie odpowiedniego miejsca i szerokich konsultacji z zainteresowanymi. Chciałabym usłyszeć od naszej młodzieży, jak taki tor powinien wyglądać, czego by chcieli.

Zapraszam zatem do dyskusji. Co Wy na to?


Gabriela WIŚNIEWSKA radna okręgu nr 14
grupa MIESZKAŃCY


Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK