Kilka słów o naszej grupie MIESZKAŃCY

2018-10-03

Kiedy w roku 2012 zainicjowano grupę Mieszkańcy, złożoną wówczas z zaledwie kilku osób, wielu miało wątpliwości czy staniemy się mocną i trwałą reprezentacją mieszkańców naszego miasta, czy jedynie efemerydą na łonie lokalnego samorządu. Wraz z kolejnymi społecznikami dołączającymi do nas, powstał kilkunastoosobowy zespół, zróżnicowany światopoglądowo, łączący ludzi o odmiennych zainteresowaniach, lecz kierujący się wspólnym celem, dobrze zorganizowanym działaniem na rzecz miasta.

W założeniu mieliśmy stać się głosem mieszkańców, stąd przybrana przez nas nazwa – MIESZKAŃCY. Wybory samorządowe w 2014 roku wyraziście ukazały, że mieszkańcy Zielonki potrzebowali takiej własnej, swojskiej, apolitycznej organizacji, która będzie wyrażała oglądy i troskę o dobro naszego miasta.

Dzięki Państwa zaufaniu i aprobacie naszego programu wyborczego wprowadziliśmy do Rady Miasta pięciu Waszych kandydatów i utworzyliśmy jedyny klub radnych, obejmując odpowiedzialnie stanowiska przewodniczących trzech stałych komisji miejskich, a reprezentantka klubu została wybrana na wiceprzewodniczącą rady miejskiej.

W ciągu kolejnych czterech lat pracy daliśmy się poznać jako otwarci, zaangażowani i niezłomni Wasi reprezentanci. Prowadzimy stałe dyżury radnych, spotykamy się z Wami w terenie i jesteśmy dostępni, służąc pomocą. W tym czasie zorganizowaliśmy szereg spotkań z Wami, które pozwoliły nam wspólnie rozwiązać nabrzmiałe problemy i działaliśmy w zespołach problemowych wspomagających pracę radnych.

Sukcesywnie dołączali do grupy inni, powszechnie uznani społecznicy co zostało odczytane jako pozytywna ocena funkcjonowania. Obecnie tworzymy kilkudziesięcioosobową inicjatywę, reprezentującą całe społeczeństwo Zielonki i w pełni odzwierciedlamy przekrój społeczny miasta.

Nadchodzą kolejne wybory samorządowe i ponownie pragniemy z Waszej woli reprezentować Was jako kandydaci do Rady Miasta Zielonka. Niezmiennie będziemy kontynuować działania w Waszym interesie na rzecz rozwoju miasta, tak by sprostało oczekiwaniom mieszkańców. Kierujemy się zdrowym rozsądkiem, Waszymi uwagami i potrzebami, w trosce o dobro każdej grupy społecznej ze szczególnym poszanowaniem tych, którzy pomocy i rozwiązania swoich codziennych problemów potrzebują najbardziej.

Gorąco zachęcam Was do gremialnego udziału w nadchodzących, październikowych wyborach mając nadzieję, że po raz kolejny uzyskamy Państwa zaufanie.

Z wyrazami najgłębszego szacunku
i pozdrowieniami dla nas wszystkich-mieszkańców Zielonki
Jerzy BARBARSKI radny okręgu nr 12
grupa MIESZKAŃCY

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK