Skatepark lub tor cross-rowerowy w Zielonce...?

2018-9-13

Skatepark to specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, hulajnodze BMX czy wyczynowa jazda na rolkach). W Zielonce mamy taki jeden „skatepark” prowizoryczny – zorganizowany przez pasjonatów jazdy wyczynowej. Gdzie się mieści? Jest to w sumie zdewastowane zbocze górki w lesie za technikum (fotografie poniżej).

Czytaj dalej...

Deklaracja wyborcza – czy kampania może być kulturalna?

2018-9-01

Jesteśmy aktualnie w okresie dość gorącym, trwa kampania wyborcza. W Zielonce jeszcze w powijakach jednak pojawiają się już jej pewne, niestety negatywne symptomy. Czy kampania wyborcza musi kojarzyć się wszystkim z festiwalem obietnic bez pokrycia lub negatywnym czasem wrogiej komunikacji i wzajemnej walki? Naszym zdaniem nie. Tak wcale być nie musi, a na pewno tak być nie powinno, stąd też nasza propozycja.

Czytaj dalej...

Wspólna uchwała o dopłacie do 1m3 ścieków bytowych

2018-8-23

Opłaty za ścieki w naszym mieście niestety do najtańszych nie należą. Każdy, kto opłaca rachunki w domu, zauważa, że na rozliczeniu widnieje pozycja „dopłata”. Dopłaty w wysokości 2,10 zł do 1m3 ścieków bytowych dla gospodarstw domowych, aktualnie są realizowane na mocy uchwały podjętej przez Radę Miasta Zielonka w 2016 r. Dopłaty formalnie kończą się w dniu 23 września 2018 r. Czyli już niebawem.

Czytaj dalej...

Kolejny krok ku tańszym biletom okresowym "Warszawa +"

2018-8-13

Poczyniliśmy kolejny krok ku wdrożeniu programu "Warszawa +" w Zielonce. Projekt zakłada dopłaty do okresowych biletów miesięcznych dla mieszkańców Zielonki. W piątek 10 sierpnia złożyliśmy projekt uchwały wyrażający zgodę na podpisanie przez Burmistrza Miasta Zielonka porozumienia z Miastem stołecznym Warszawą. 

Czytaj dalej...

Pasjonat szachowy w Zielonce

2018-8-09

Już rok temu przechodząc ulicą Brzozy-Brzeziny zwrócił moją uwagę baner na jednym z domów: Akademia Kształcenia Umysłu w Zielonce i kartka na drzwiach domu turniej szachowy. Niesamowicie mnie to wówczas zaciekawiło, szkoła szachowa w Zielonce?

Czytaj dalej...

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK