Informacja o wpłacie przekraczajacej kwotę miminalnego wynagrodzenia

2018-9-26

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym przedstawiamy poniżej rejestr wpłat od osób fizycznych na rzecz komitetu wyborczego kwot o wartości przekraczającej łącznie od jednej osoby fizycznej kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę. 

Czytaj dalej...

A ty zagłosowałeś już na projekt w ramach Funduszu Obywatelskiego?

2018-9-20

Już tylko kilka dni pozostało do zakończenia głosowania na projekty „Funduszu Obywatelskiego Miasta Zielonka 2019". Wśród zgłoszonych projektów są dwa autorstwa naszych kandydatów na radnych i jeden, który powstał we współpracy z wolontariuszami przytuliska dla bezdomnych zwierząt.

Czytaj dalej...

Skatepark lub tor cross-rowerowy w Zielonce...?

2018-9-13

Skatepark to specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, hulajnodze BMX czy wyczynowa jazda na rolkach). W Zielonce mamy taki jeden „skatepark” prowizoryczny – zorganizowany przez pasjonatów jazdy wyczynowej. Gdzie się mieści? Jest to w sumie zdewastowane zbocze górki w lesie za technikum (fotografie poniżej).

Czytaj dalej...

Deklaracja wyborcza – czy kampania może być kulturalna?

2018-9-01

Jesteśmy aktualnie w okresie dość gorącym, trwa kampania wyborcza. W Zielonce jeszcze w powijakach jednak pojawiają się już jej pewne, niestety negatywne symptomy. Czy kampania wyborcza musi kojarzyć się wszystkim z festiwalem obietnic bez pokrycia lub negatywnym czasem wrogiej komunikacji i wzajemnej walki? Naszym zdaniem nie. Tak wcale być nie musi, a na pewno tak być nie powinno, stąd też nasza propozycja.

Czytaj dalej...

Wspólna uchwała o dopłacie do 1m3 ścieków bytowych

2018-8-23

Opłaty za ścieki w naszym mieście niestety do najtańszych nie należą. Każdy, kto opłaca rachunki w domu, zauważa, że na rozliczeniu widnieje pozycja „dopłata”. Dopłaty w wysokości 2,10 zł do 1m3 ścieków bytowych dla gospodarstw domowych, aktualnie są realizowane na mocy uchwały podjętej przez Radę Miasta Zielonka w 2016 r. Dopłaty formalnie kończą się w dniu 23 września 2018 r. Czyli już niebawem.

Czytaj dalej...

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK