Czy władze miasta pomagają mieszkańcom? Problem wody w garażu bloku

2018-4-13

Pytanie postawione w tytule wydaje się retoryczne – przecież władze miasta są od tego, aby pomagać mieszkańcom i o nich dbać. I rzeczywiście tak jest, możemy wymienić szereg inwestycji wykonywanych przez władze miasta realizowanych na rzecz mieszkańców. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na jedną ze spraw dotyczących osiedla Poligon w naszym mieście, która rzuca cień na zaangażowanie władz w pracę na rzecz mieszkańców...

Czytaj dalej...

Śmieci, które umniejszają uroki wiosny...

2018-4-08

Wreszcie wiosna i to nie tylko ta kalendarzowa, ale od kilku dni już ta termiczna. Ciepłe dni sprawiają, że z zainteresowaniem rozglądamy się wokół siebie, obserwując zmiany, jakie przynosi wiosna – słyszymy śpiew ptaków, rozglądamy się za pierwszymi kwiatami i zielenią na trawnikach i drzewach. Rozglądając się, nasze oczy trafiają dosyć często na obraz jak na załączonym zdjęciu

Czytaj dalej...

Będziemy mieli całkowicie nową ulicę Inżynierską!

2018-3-31

Będziemy mieli całkowicie nową ul. Inżynierską – można śmiało powiedzieć „udało się”. Na ostatniej sesji rady miasta 28 marca najwięcej kontrowersji wzbudził punkt, w którym radni dyskutowali nad przyjęciem, bądź odrzuceniem zmian w budżecie dotyczącym budowy dwóch ważnych ulic: Inżynierskiej i Dziennikarskiej. Zasadność budowy tych ulic, jeszcze do rozpoczęcia sesji, wszystkim wydawała się zasadna – dyskusje na komisjach były rzeczowe i merytoryczne.

Czytaj dalej...

Sprawozdanie Ośrodka Kultury za rok 2017 - papier wszystko przyjmie!?

2018-3-28

Czy ktoś z Państwa uczestniczył w jakimś wydarzeniu w Muzeum Zielonki lub w Muzeum Leopolda Janikowskiego? Kto powinien organizować tam wydarzenia? Kto powinien organizować wydarzenia kulturalne, rekreacyjne i sportowe w naszym mieście? Odpowiedź brzmi: Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce. W porządku obrad dzisiejszej Sesji Rady Miasta Zielonka znajduje się między innymi przyjęcie sprawozdania z działalności Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce (OKiS). Niestety stwierdzamy po raz kolejny, że sprawozdanie jest kopią sprawozdania za poprzedni rok, ze wszystkimi jego mankamentami!

Czytaj dalej...

Ulica Rolna z oświetleniem w 2018 roku, a co z ulicą Sosnową??

2018-3-22

Wielokrotne przekazywane przez mnie wnioski mieszkańców okręgu nr 2 będą miały swój szczęśliwy finał – w rejestrze umów umieszczonym na stronie miasta ukazał się wpis dotyczący zawartej umowy na wykonanie oświetlenia na ulicach Rolnej! Razem z Rolną oświetlenie uzyska Młodzieżowa, Wschodnia i Turowska. Kwota przeznaczona wszystkie wymienione lokalizacje to 69 741 zł brutto.

Czytaj dalej...

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK