Samorząd powinien być bezpartyjny

2018-8-07

Zbliża się ważny czas dla naszych lokalnych społeczności. Czas wyborów, który niestety jest również często czasem małych i całkiem dużych „wojenek". Wybory, czy to do sejmu, senatu czy wybory samorządowe to, jak pokazują ostatnie lata nieustająca walka. Tylko czy tak rzeczywiście musi być? Czy wybory tak muszą wyglądać?

Czytaj dalej...

Odpowiedź burmistrza w sprawie biletu Warszawa+

2018-8-06

Na prośbę mieszkańców Zielonki, publikujemy odpowiedź udzieloną przez Burmistrza Miasta Zielonka w sprawie biletu Warszawa+

Czytaj dalej...

Bilet Warszawa+ coraz bliżej

2018-8-03

Przedstawiam Państwu aktualne ustalenia oraz informacje dotyczące biletu komunikacyjnego Warszawa+. Po długim czasie oczekiwania otrzymaliśmy od burmistrza odpowiedź na nasze pytania oraz analizę kosztów wdrożenia dopłat do biletów dla mieszkańców Zielonki.

Czytaj dalej...

Osiedle Wolności od początku lipca ma nowego Prezesa Spółdzielni

2018-7-17

Największe osiedle mieszkaniowe w Zielonce – Osiedle Wolności, od początku lipca ma nowego Prezesa Spółdzielni, został nim Pan Dariusz Jan Apelski. Udało nam się z nim spotkać i chwilę porozmawiać o planach i sytuacji bieżącej naszego osiedla. Pan Prezes, mimo iż obecnie nie jest mieszkańcem naszego miasta, jednak jest członkiem naszej Spółdzielni i przez 18 lat mieszkał na osiedlu Wolności, dlatego nie jest to dla niego miejsce nowe i nieznane.

Czytaj dalej...

Przeczytałeś książkę i nie wiesz co z nią zrobić?

2018-7-13

Przeczytałeś książkę i nie wiesz co z nią zrobić? Zostaw ją w miejskiej Bibliotece, z korzyścią dla innych mieszkańców Zielonki. Dostęp do literatury na rynku księgarskim jest przeogromny – niestety książki są drogie i nie każdy może pozwolić sobie na ich regularne kupowanie. Są na pewno wśród mieszkańców tacy, którzy są książkowymi „molami” i odmówią sobie wielu innych rzeczy, ale nie kupna książki ulubionego autora czy tytułu.

Czytaj dalej...

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK