Nowa ulica Inżynierska i drugi Tunel w Zielonce

2018-7-09

29 maja została podpisana umowa pomiędzy Gminą Zielonka a firmą STS Nasiłowski na budowę ulicy Inżynierskiej na odcinku od ulicy Ogrodowej do Piastowskiej. Obecnie trwają prace przygotowawcze i w najbliższych dniach ruszy z całą mocą budowa jednej z ważniejszych arterii w naszej okolicy. W listopadzie zeszłego roku, gdy Radzie Miasta Zielonka został przedstawiony plan inwestycji na rok 2018 budowa ulicy Inżynierskiej mimo założeń w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, w ogóle nie została uwzględniona. 

Czytaj dalej...

Nie zostawiajmy w lesie swoich śmieci...

2018-7-04

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Pogoda, na razie nas nie rozpieszcza, ale pamiętając majowe i czerwcowe upały oraz suszę, która zapanowała w naszych ogródkach, chwila wytchnienia jest pożądana. Lato. A razem z latem mamy ochotę wyjść do lasu na dłuższy spacer, posiedzieć gdzieś na polanie, posłuchać śpiewu ptaków. Takim miejscem jest las za Zespołem Szkół na Inżynierskiej – enklawa ciszy i spokoju dla wszystkich.

Czytaj dalej...

Remont ulicy Wojska Polskiego jednak trwa!

2018-6-29

Od dnia 28.05 bieżącego roku trwa gruntowny remont ul. Wojska Polskiego. W pewnym momencie roboty ustały. Przez bez mała trzy tygodnie plac budowy opustoszał, co wzbudziło zrozumiały niepokój mieszkańców. Okazało się, że to tylko chwilowy zastój.

Czytaj dalej...

Doktor Judym...

2018-6-28

Spotykamy się z różnymi opiniami na temat funkcjonowania Powiatowego Szpitala w Wołominie. Niezaprzeczalnym jest fakt, że pracuje tam wielu wspaniałych lekarzy, często wybitnych fachowców. Trudno również zaprzeczyć temu, iż pracują w trudnych warunkach ze względu na niedoinwestowanie tej placówki i brak funduszy nawet na bieżące remonty, nie mówiąc już o modernizacji.

Czytaj dalej...

Przyczynek do dyskusji w sprawie parkingu podziemnego w Zielonce

2018-6-16

W związku z burzliwą dyskusją na temat zasadności budowy parkingu podziemnego typu „ Park & Ride” uznaliśmy, że mieszkańcom miasta należy się wyjaśnienie, jak rzeczywiście wyglądają fakty, które zdecydowały o takiej, a nie innej lokalizacji tej ważnej dla miasta inwestycji. Mamy nadzieję, że przybliży to Państwu uwarunkowania determinujące to rozwiązanie, szczególnie w obliczu powszechnej dezinformacji niepopartej merytoryczną wiedzą.

Czytaj dalej...

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK