Rodzime piekełko...

2018-3-12

Dostęp do Facebooka dał nam wszystkim możliwość wyrażania własnych opinii, w tym również tych dotyczących spraw miasta. Entuzjastycznie przyjąłem taką możliwość, podobnie jak wielu użytkowników. To doskonałe źródło informacji, oferujące jednocześnie możliwość dyskusji na temat nurtujących nas kwestii.

Czytaj dalej...

Stanowisko Rady Miasta Zielonka - przeciwko hałasowi wzdłuż trasy S8

2018-2-28

Przed chwilą na sesji Rady Miasta Zielonka radni podjęli uchwałę, która wyraża stanowisko rady wobec hałasu wzdłuż trasy S8. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Projekt uchwały został złożony przez 14 radnych. Jest to kolejny krok w ramach współpracy gmin Marki, Zielonka, Kobyłka, Radzymin i Wołomin. Podobne uchwały zostały już podjęte w Radzyminie, Markach i Kobyłce. O dalszych krokach wspólnej inicjatywy będziemy informowali na bieżąco. Z treścią uchwały można zapoznać się poniżej: 

Czytaj dalej...

Nowa lokalizacja bazarku na czas inwestycji

2018-2-27

W poniedziałek 26 lutego w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie burmistrza z kupcami handlującymi na Miejskim targowisku. Tematem spotkania było przedstawienie propozycji na przeniesienie bazarku na czas budowy parkingu podziemnego.

Czytaj dalej...

Rozmowa z Dyrektor Ośrodka Zdrowia w Zielonce

2018-2-23

O zmianach w Ośrodku Zdrowia w Zielonce z Dyrektor placówki Panią Krystyną Rusiniak rozmawiał radny Jerzy BARBARSKI z klubu radnych MIESZKAŃCY oraz członkiem Społecznej Komisji Zdrowia przy Ośrodku. Zapraszamy do przeczytania wywiadu. 

Czytaj dalej...

Zainteresowaliśmy Wicepremiera problemem hałasu wzdłuż trasy s8

2018-2-21

Wczoraj, 20 lutego na spotkaniu z Wicepremierem Jarosławem Gowinem zorganizowanym przez Burmistrza Miasta Kobyłka mieliśmy okazję do zaprezentowania stanowiska Zielonki w sprawie uciążliwego dla mieszkańców hałasu wzdłuż trasy S8. Możliwość zaprezentowania przedstawicielowi Rządu RP olbrzymiego problemu, z jakim się borykamy od momentu otwarcia trasy, było dla nas bardzo cenne, gdyż działając wspólnie z 4 gminami, podejmujemy wszystkie możliwe działania, żeby tę kwestię rozwiązać jak najszybciej.

Czytaj dalej...

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK