Osiedle Wolności od początku lipca ma nowego Prezesa Spółdzielni

2018-7-17

Największe osiedle mieszkaniowe w Zielonce – Osiedle Wolności, od początku lipca ma nowego Prezesa Spółdzielni, został nim Pan Dariusz Jan Apelski. Udało nam się z nim spotkać i chwilę porozmawiać o planach i sytuacji bieżącej naszego osiedla. Pan Prezes, mimo iż obecnie nie jest mieszkańcem naszego miasta, jednak jest członkiem naszej Spółdzielni i przez 18 lat mieszkał na osiedlu Wolności, dlatego nie jest to dla niego miejsce nowe i nieznane.

Czytaj dalej...

Przeczytałeś książkę i nie wiesz co z nią zrobić?

2018-7-13

Przeczytałeś książkę i nie wiesz co z nią zrobić? Zostaw ją w miejskiej Bibliotece, z korzyścią dla innych mieszkańców Zielonki. Dostęp do literatury na rynku księgarskim jest przeogromny – niestety książki są drogie i nie każdy może pozwolić sobie na ich regularne kupowanie. Są na pewno wśród mieszkańców tacy, którzy są książkowymi „molami” i odmówią sobie wielu innych rzeczy, ale nie kupna książki ulubionego autora czy tytułu.

Czytaj dalej...

Nowa ulica Inżynierska i drugi Tunel w Zielonce

2018-7-09

29 maja została podpisana umowa pomiędzy Gminą Zielonka a firmą STS Nasiłowski na budowę ulicy Inżynierskiej na odcinku od ulicy Ogrodowej do Piastowskiej. Obecnie trwają prace przygotowawcze i w najbliższych dniach ruszy z całą mocą budowa jednej z ważniejszych arterii w naszej okolicy. W listopadzie zeszłego roku, gdy Radzie Miasta Zielonka został przedstawiony plan inwestycji na rok 2018 budowa ulicy Inżynierskiej mimo założeń w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, w ogóle nie została uwzględniona. 

Czytaj dalej...

Nie zostawiajmy w lesie swoich śmieci...

2018-7-04

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Pogoda, na razie nas nie rozpieszcza, ale pamiętając majowe i czerwcowe upały oraz suszę, która zapanowała w naszych ogródkach, chwila wytchnienia jest pożądana. Lato. A razem z latem mamy ochotę wyjść do lasu na dłuższy spacer, posiedzieć gdzieś na polanie, posłuchać śpiewu ptaków. Takim miejscem jest las za Zespołem Szkół na Inżynierskiej – enklawa ciszy i spokoju dla wszystkich.

Czytaj dalej...

Remont ulicy Wojska Polskiego jednak trwa!

2018-6-29

Od dnia 28.05 bieżącego roku trwa gruntowny remont ul. Wojska Polskiego. W pewnym momencie roboty ustały. Przez bez mała trzy tygodnie plac budowy opustoszał, co wzbudziło zrozumiały niepokój mieszkańców. Okazało się, że to tylko chwilowy zastój.

Czytaj dalej...

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK